Dwie kolejne firmy zakończyły inwestycje w Tarnowskim Klasterze Przemysłowym, w Parku Przemysłowym ”Czysta”. Spółka Tik Invest wybudowała centrum przeładunkowo-magazynowe do obsługi transportu kołowego dla firmy DHL. Z kolei PPH Moskito M. Jeleń – zakład produkcji moskitier.
Na działkach będących własnością Tik Invest, o łącznej powierzchni prawie 1,3 ha, powstał zakład o powierzchni 2 tys. metrów kwadratowych, Koszt inwestycji to 5 milionów złotych. Zakład już działa. Utworzył około 20 miejsc pracy.
Na oficjalne otwarcie czeka inwestycja firmy PPH Moskito M. Jeleń. Na ponadpółhektarowej działce powstał zakład produkujący moskitiery oraz elementy do nich. Nakłady inwestycyjne to około 2,5 miliona złotych. Znajdzie tu pracę10-15 osób.
- Obie inwestycje zostały przeprowadzone i zakończone zgodnie z planami przedstawionymi przez firmy – podkreśla Wojciech Seremet, prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego. – Nowoczesne obiekty i nowe miejsca pracy dla tarnowian to zawsze kwestie bardzo istotne, dlatego firmom, które decydują się lokować u nas swoje inwestycje, służymy wszechstronną pomocą.
W Parku Przemysłowym Czysta, składającym się z trzech części, niemal wszystkie działki maja już właścicieli. Część z nich zakończyła już zaplanowane inwestycyjne, niektórzy są jeszcze w trakcie ich prowadzenia. Do zagospodarowania pozostała na tym terenie jeszcze jedna działka, o powierzchni 1 hektara.
 |